Про надання роз’яснення з питань внесення до ЄДР без ідентифікаційних номерів фізичних осіб, які є засновниками….

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ
від 24.01.2006 р. N 403
Про надання роз’яснення з питань внесення до ЄДР без ідентифікаційних номерів фізичних осіб, які є засновниками
Держпідприємництво України розглянуло Ваше звернення щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР) запису про ідентифікаційний номер фізичної особи, яка є засновником або керівником юридичної особи, у разі коли рішенням суду цій особі дозволено за релігійними переконаннями не мати ідентифікаційного номера та повідомляє таке.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" (далі – Закон про реєстрацію) в Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, відомості про перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі ім’я, місце проживання, ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків, якщо засновник – фізична особа.
Згідно із вимогами Закону про реєстрацію розроблено окремі форми реєстраційних карток, що подаються державному реєстратору для проведення відповідних реєстраційних дій, які, зокрема, включають і відомості про ідентифікаційний номер фізичної особи, яка є засновником або керівником юридичної особи.
Разом з тим Закон України "Про державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів", яким визначається повний облік фізичних осіб, що сплачують податки та інші обов’язкові платежі, з одночасною їх ідентифікацією, був введений в дію з 1 січня 1996 року. Отже, фізичні особи – засновники підприємств, що були зареєстровані до набрання чинності зазначеним Законом, не мали ідентифікаційних номерів.
Враховуючи зазначене вище, Держпідприємництво вважає, що включення відомостей до ЄДР про підприємства, які були зареєстровані до 1996 року і до установчих документів яких зміни щодо складу засновників не вносились до цього часу, може бути здійснене без зазначення ідентифікаційних номерів цих засновників. На даний час програма АРМу державного реєстратора доопрацьована з метою реалізації зазначеної процедури. При цьому поле реєстраційної картки "ідентифікаційний номер" заповнюється "0" або "-".
У той же час для новостворених юридичних осіб таку процедуру державний реєстратор здійснити не може, оскільки програмним забезпеченням АРМу державного реєстратора вона не передбачена.
Тому включення до ЄДР відомостей про засновників, яким рішенням суду дозволено за релігійними переконаннями не мати ідентифікаційного номера, може здійснюватися лише на підставі рішення суду про спонукання державного реєстратора на вчинення відповідної реєстраційної дії.
У цьому випадку державний реєстратор повинен надіслати до Держпідприємництва рішення суду, на підставі якого в ручному режимі адміністратором ЄДР буде внесено запис до ЄДР про серію та номер паспорта особи, яка за релігійними переконаннями не має ідентифікаційного номера та є засновником або керівником.

Перший заступник Голови К. Ващенко

Надруковано:
"Галицькі контракти – Дебет-Кредит",
N 11, 13 березня 2006 р.