4 листопада 2005 р. у м. Львові Державним комітетом фінансового моніторингу України було проведено круглий стіл „Вдосконалення нормативно – правового забезпечення національної системи боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шлях

4 листопада 2005 р. у м. Львові Державним комітетом фінансового моніторингу України було проведено круглий стіл „Вдосконалення нормативно – правового забезпечення національної системи боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом” за участю фахівців державних органів та представників громадських об’єднань.
В роботі круглого столу від Всеукраїнської Асоціації ломбардів взяла участь виконавчий директор ВАЛ В.О. Волковська.
В.О. Волковська звернула увагу представників Держфінмоніторингу на завищені вимоги щодо проведення курсів підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за фінансовий моніторинг в ломбардах щорічно. Також В.О. Волковською були висвітлені питання та пропозиції, наголошені ломбардами та направлені листом – зверненням до державних органів щодо внесення змін та доповнень до Закону „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” стосовно фінансового моніторингу в ломбардах.
Але, пропозиції щодо спрощення системи ведення фінмоніторингу у ломбардах, не були сприйняті представниками Держфінмоніторингу.
Свою відмову спростити ломбардам систему ведення внутрішнього фінансового моніторингу та подання інформації, працівники Держфінмоніторингу пояснили існуючою, зафіксованою Держфінмоніторингом практикою деяких ломбардів надання позик у розмірі більш ніж 80 000 грн., а також практикою надання ломбардами позик меншої суми, але одній особі протягом короткого часу (стосується внутрішнього фінансового моніторингу).
Отже, приймаючи до уваги, що сподіватися на спрощення системи фінансового моніторингу в ломбардах не приходиться, Асоціація вносить до свого плану роботи проведення найближчим часом семінару – практикуму для своїх учасників з представниками Держфімоніторингу.

Увага! Телефон гарячої лінії Державного комітету фінансового моніторингу 201-56-83

Користуючись нагодою, інформуємо, що курс „Підготовка відповідальних працівників ломбардів з питань фінансового моніторингу” починається 15 листопада 2005 р. (довідки за тел. 456-43-29)