ДЕРЖАВНИЙ ГЕМОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР запрошує всіх бажаючих на курси „ОЦІНКА ПАМ’ЯТОК КУЛЬТУРИ” з отримання свідоцтва державного зразка.

Програма курсу:

День\Назва теми\Обсяг учб. годин

1 день\Загальне визначення пам’яток культури (культурних цінностей). Товарознавчі аспекти і ринок культурних цінностей, споживча цінність і споживчі властивості культурних цінностей.\4год.

Загальна класифікація культурних цінностей; напрямки побудування і обмеження у використанні.\2год.

2-4 день\Атрибуція культурних цінностей; основні документи, допоміжні матеріали, достовірність інформації.\2год.

Укладання Протоколу дослідження культурних цінностей. Критерії оцінки. Обмеження інформації і достовірність первинної документації. Участь лабораторій і окремих спеціалістів-консультантів у процесі експертизи пам´яток культури.\8год.

Дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у складі пам’яток культури.\8год.

5 день\Окремі види дослідження дорогоцінних каменів і металів.
Основи гемології та металознавства.\6год.

6-8 день\Вартість пам’яток культури. Основні поняття.\4год.

6-8 день\Основи прогнозування вартості культурних цінностей і антикваріату. Використання уніфікованого протоколу при прогнозуванні вартості. Базова вартість.\6год.

Діагностика та прогнозування вартості колекційних зразків гірських порід, мінералів, метеоритів та решток тварин і рослин геологічного минулого.\8год.

9 день\Діагностика та прогнозування вартості ювелірних прикрас і історичних коштовностей з дорогоцінних каменів і металів.\8год.

10-14 день\Діагностика та прогнозування вартості пам’яток писемності\8год.

Діагностика та прогнозування вартості археологічних знахідок.\8год.

Діагностика та прогнозування вартості мистецьких творів: монументального мозаїчного живопису, живопису, фресок та графіки.\8год.

Діагностика та прогнозування вартості різьблених виробів з природних каменів і інших матеріалів: гем, скульптур, ужиткових і архітектурних прикрас.\6год.

15 день\Діагностика та прогнозування вартості ужиткових предметів.\6год.

16-17 день\Діагностика та прогнозування вартості керамічних, фарфорових та фаянсових пам´яток культури.\8год.

Діагностика та прогнозування вартості пам´яток науки і техніки.\4год.

18 день\Загальні підходи до вирішення експертних проблем при дослідженні інших видів пам’яток культури. Консультації.\6год.

19 день\Іспит\6год.

Термін навчання – 3 тижні. Вартість курсу на загальних підставах – 6 тис. грн., для членів ВАЛ – 4 тис. грн.

Слухачі отримають методичне видання з 150 прикладів оцінки, програму оцінки цінностей, прослухають курс лекцій, виконають практичні роботи та після складання підсумкового іспиту отримують кваліфікаційне свідоцтво загальнодержавного зразка. На даний час проводиться набір групи слухачів, які будуть проходити навчання у вересні поточного року.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати звернувшись у гемологічний центр до Рещенко Лариси Олександрівни за тел. (044) 492-93-20.